kamagra Leigidh an gel dhut coileanadh gnèitheasach nas àirde a dhèanamh gus pàirt nas gnìomhaiche a ghabhail anns na h-eòlasan gnèitheasach agad.

gel kamagra Faodaidh tu fuasgladh fhaighinn air an duilgheadas togail agad agus freagairtean fhaighinn do na ceistean mu dè a th ’ann an kamagra gel air an làrach againn

sanas: escort aunt

Ainm Gearmailteach -in Cuspair Hali (Genitive Gearmailteach)

AINM GERMAN AN AINM (GENITIV)

Mura h-eil thu air cruth ainmear Gearmailteach a sgrùdadh, is e sin Genitiv, mus tòisich thu air an òraid, tha sinn a ’moladh gu làidir gun dèan thu sgrùdadh air staid i ainmear na Gearmailt agus staid e an ainmear Gearmailteach. Gus cuspair ainmearan Gearmailteach a thoirt a-steach Abairt cuspair Akkusativ Gearmailteach na thòiseachadh math. An dèidh sgrùdadh a dhèanamh air a 'chuspair Akkusativ ann an Gearmailtis Deasbaireachd cuspair German faodaidh tu an leasan a leughadh.
An dèidh ionnsachadh ainm na Gearmailt agus e Abairt cuspair ginideach Gearmailteach gus an urrainn dhut an tuairisgeul a leughadh air an duilleig seo.

Mar as trice chan eil an leithid de rud ann ri stàit -in ann an Turcais. Tha an stàit ris an canar -in staid an ainmear ann an Gearmailtis mar as trice a ’nochdadh mar abairt ainmear ann an Turcais. Mar eisimpleir, "doras na sgoile", "peant air a’ bhalla "," geansaidh Ali ". Mar ann an cùisean eile, gheibhear a ’chùis -in le bhith ag atharrachadh artaigilean nan ainmearan.

Tha an t-atharrachadh seo a 'tachairt anns an dòigh a leanas;

agus aig deireadh a 'chòmhdaich tha e air aon de na stunts -es no -s a thoirt.

Bidh das a 'fàs na thaisbeanadh ealain agus aig deireadh a' bhileig tha e air aon de -es no -s.

Tha am bàs a 'nochdadh agus chan eil atharrachadh air a' bhriathrachas (tha sin a 'buntainn ri ainmean iomadachaidh).

bidh eine a 'fàs eines agus aig ceann a' chliathaich tha aon de na -es no -s jets air a thoirt.

Bidh Eine a 'nochdadh agus chan eil atharrachadh air a' bhriathrachas.

bidh an cù a 'fàs gu saor-ghlèidhte agus aig deireadh a' chliathaich tha aon de na -es or -s jewels air a thoirt.

bidh a 'charaid a' fàs maoim-cladaich agus chan eil atharrachadh air a 'bhriathrachas.

Tha an fheadhainn gu h-àrd a 'sealltainn na h-atharrachaidhean a ghabh àite rè a' phròiseis.
Ma bheir thu fa-near, chleachd sinn seantans mar "-es no -s a thoirt bho aon de na seudan".
Dè am fear a bheir sinn a-steach? Bidh sinn a 'dearbhadh seo anns an dòigh a leanas;

Ma tha an t-ainm monosyllabic tha "-es" air a chur ris.
Ma tha an t-ainm barrachd air aon luaidh, tha "-s" air a chur ris.

Dèan sgrùdadh air na h-eisimpleirean a leanas.

der Vater (athair) ------ des Vaters (do athair)
das Haus (taigh) ------- des Hauses (taigh)
das Auto (automobile) ---- des Autos (automobile)
der Mann (fear) ----- des Mannes (fear)

Mar a chithear gu h-àrd, an t-artaigil ag ràdh, agus a 'tionndadh a-steach agus facal das des -es, air a chur ris aon de na jewelry.

bàsaich Frau (boireannach) ------ der Frau (boireannach)
bàsachadh (màthair) ------ der Mutter (màthair)

Mar a chì thu gu h-àrd, tha na bàsachadh a 'tionndadh gu bhith ag innse agus chan eil atharrachadh air an fhacal. Tha seo cuideachd a 'buntainn ris an iomarra:

die Mütter (màthraichean) ------ der Mütter (màthraichean)
bàsachadh Autos (automobiles) ---- der Autos (automobiles)
Mar ...

A-nis, thoir dhuinn eisimpleirean de mhì-chinnt;

ar Bus (bus) ------ eines Busses (bus)
ein mann (aon duine) ------ eines mannes (aon duine)
eine Frau (boireannach) ------ einer Frau (boireannach)
keine Frau (chan e boireannach) --- neach-stiùiridh Frau (chan e boireannach)
Bus seòlaidh (chan e bus) --- seòlaidhean Busses (chan e bus)

Anns na h-eisimpleirean gu h-àrd tha e comasach brìgh "no bus" a dhèanamh an àite "chan e bus", "chan bus" seach "chan e bus".

Anns na caibideilean roimhe bha riaghailtean sònraichte ann airson -i agus -e tha e ag ràdh.
(Faclan a tha a 'toirt crìoch air iomadachd, -n, -en). Tha sinn air a ràdh gu bheil an eisgeachd seo a' buntainn ri gach stòr dearbhaidh.

Gus beagan eisimpleirean a thoirt seachad;

der Türke - des Türken
Oileanaich - des Studentsen
Tha e comasach eisimpleirean a thoirt seachad mar.

Faodaidh tu a 'cleachdadh eisimpleirean seo a sgrùdadh gu ceart fiù còmhla riutha, feuch ri dèanamh agad fhèin eisimpleirean.
Faodaidh tu ceistean agus beachdan sam bith a sgrìobhadh mu na leasanan Gearmailteach againn air fòraman almancax. Faodar na ceistean agad uile a dheasbad le buill almancax.

Tha sinn a 'guidhe soirbheachas dhut ...

TÒRRADH SEIRBHEIS EADAR-GHNÌOMHACH. AIRSON TUILLEADH FIOSRACHAIDH: Eadar-theangachadh Beurla

Ceanglaichean Urrasach