kamagra Leigidh an gel dhut coileanadh gnèitheasach nas àirde a dhèanamh gus pàirt nas gnìomhaiche a ghabhail anns na h-eòlasan gnèitheasach agad.

gel kamagra Faodaidh tu fuasgladh fhaighinn air an duilgheadas togail agad agus freagairtean fhaighinn do na ceistean mu dè a th ’ann an kamagra gel air an làrach againn

Ainm Gearmailteach -i Hali (Akkusativ Gearmailteach) Aithris Cuspair

GERMAN ISMİN -İ HALİ (AKKUSATIV) MÌNEACHADH CUSPAIRE

Ackusativ Òraid na Gearmailt, 9. clas Gearmailteach Akkusativ, 10. clas Gearmailteach Akkusativ, 11. clas Gearmailtis i.

Tha ainmean ann an Gearmailtis (ach a-mhàin bheir sinn beagan nas fhaide air adhart) air an atharrachadh gu -i le bhith ag atharrachadh na h-artaigilean aca. Tha artaigilean Gearmailteach air an atharrachadh mar a leanas:

Bidh sinn ag atharrachadh "der" artikelini gu "den" gus na h-ainmean a tha "art" a chur a-steach dhan -i.
Chan eil atharrachaidhean sam bith air an dèanamh air ainmean agus artaigilean de "das" no "bàsachadh".
Mar fhìrinn, tha am facal "eine" fhathast gun atharrachadh.
Mar fhìrinn, tha am facal "ein" ag atharrachadh gu "einen" (ri ràdh)
Mar fhìrinn, chan eil am facal "keine" air atharrachadh.
Mar fhìrinn, tha am facal "ceum" air atharrachadh gu "ceum".

Leig dhuinn a-nis sgrùdadh a dhèanamh air an eisgeachd gu h-àrd;

Fhad ‘s a bha sinn a’ toirt cunntas air iomarra ainmearan, dh ’ainmich sinn gu robh cuid de ainmearan iomarra le bhith a’ gabhail -n no -en aig an deireadh. Bha na h-ainmearan sin nan ainmean le -schaft, -heit, -keit, -in, -lei, -rei, -ung. Am measg nan ainmearan sin, tha an fheadhainn leis an artaigil “der” air an eadar-theangachadh gu cruth -i an ainmear, fhad ‘s a tha an artaigil“ der ”a’ fàs “den” agus tha am facal air a chleachdadh ann an cruth iolra. Ann am faclan eile, tha a h-uile ainmear a tha a ’gabhail -n no -en aig deireadh an iomarra agus“ abair ”le artaigil an-còmhnaidh air an cleachdadh anns an litreachadh iolra ann an cruth -i an ainmear. Chan eil an eisgeachd seo na fheart sònraichte don stàit -i, tha e a ’buntainn ri gach stàit den ainmear.

Is iad sin na riaghailtean mu staid -i ainm an ainm. Thoir sùil air na h-eisimpleirean gu h-ìosal.

STÒR LEAN —————————--İ FOIRM
der Mann (man) bho Mann (man)
der Ball (ball) bho Ball
der Sessel (cathair) bho Sessel (cathair)

Mar a chì thu bhon chainnt agus gun atharrachadh san fhacal.

an t-oileanach a tha na oileanach gu Studenten (oileanach)
der Mensch (daonna) gu Menschen (daonna)

Anns an dà eisimpleir gu h-àrd, tha na faclan air an cleachdadh ann an-i eadar-litreachadh, oir is e seo an suidheachadh sònraichte air a bheil iomradh.

das Auge (an t-sùil) ———————— das Auge (an sùilean)
das Haus (taigh) ————————- das Haus (taigh)
Frau (boireann) bàs
bàs (balla) ——————– die Wand (balla)

Mar a chithear gu h-àrd, chan eil atharrachadh ann an das agus artaigilean is faclan bàs.

ein Mann (fear) —————– einen Mann (fear)
ein Fisch (iasg) —————— einen Fisch (iasg)
kein Mann (chan e fear) --—– keinen Mann (chan e fear)
kein Fisch (chan e iasg) ——— keinen Fisch (chan e iasg)

Mar a chì thu, tha atharrachadh ann an ein-einen agus kein-keinen.

keine Frau (chan e boireannach) e keine Frau (chan e boireannach)
keine Woche (chan e seachdain) e keine Woche (chan e seachdain)

Mar a chithear gu h-àrd, chan eil atharrachadh sam bith anns na h-artaigilean ean agus keine agus am facal.

Faodaidh tu ceistean agus beachdan sam bith a sgrìobhadh mu na leasanan Gearmailteach againn air fòraman almancax. Faodar na ceistean agad uile a dheasbad le buill almancax.

Ma tha thu air cuspair na h-ainm Gearmailteach a chrìochnachadh, leigidh sinn dhut liosta de dh'ainmean chuspairean Gearmailteach:

A H-UILE CÙRSAICHEAN SAN FHRÈAM CHOMATAIDH AINM A ’TOIRM AINM:

Cùis Gearmailteach a 'sgrùdadh

Mìneachadh air cuspair Gearmailteach

Ainm an cuspair ann an Gearmailtis

Tha an sgioba almancax ag iarraidh soirbheachadh ...

TÒRRADH SEIRBHEIS EADAR-GHNÌOMHACH. AIRSON TUILLEADH FIOSRACHAIDH: Eadar-theangachadh Beurla

Ceanglaichean Urrasach