kamagra Leigidh an gel dhut coileanadh gnèitheasach nas àirde a dhèanamh gus pàirt nas gnìomhaiche a ghabhail anns na h-eòlasan gnèitheasach agad.

gel kamagra Faodaidh tu fuasgladh fhaighinn air an duilgheadas togail agad agus freagairtean fhaighinn do na ceistean mu dè a th ’ann an kamagra gel air an làrach againn

escort gaziantep

Co-labhairt Gnìomhair Gearmailteach

An cuspair air an toir sinn sùil anns an leasan seo: Co-labhairt Gnìomhair Gearmailteach A charaidean, san artaigil seo, bheir sinn seachad fiosrachadh mu ghnìomhairean Gearmailteach, freumh a ’ghnìomhair, iar-leasachan infinitive agus co-sheirm ghnìomhairean Gearmailteach.

Gu ruige an leasan seo, tha sinn air cuspairean sìmplidh fhaicinn airson luchd-tòiseachaidh mar làithean Gearmailteach, mìosan Gearmailteach, àireamhan Gearmailteach, ràithean Gearmailteach agus buadhairean Gearmailteach. A bharrachd air an fheadhainn sin, tha sinn air mòran leasanan Gearmailteach fhaicinn leithid faclan Gearmailteach as urrainn dhuinn a chleachdadh nar beatha làitheil agus a tha glè fheumail. Anns an leasan seo, Co-luachadh gnìomhair Gearmailteach Bruidhnidh sinn air a ’chuspair. Às deidh dhuinn ar leasan a leughadh, tha sinn a ’moladh gu làidir gun coimhead thu air an òraid bhidio aig bonn na duilleige.

Tha cuspair co-labhairt gnìomhair Gearmailteach na chuspair air am feumar fòcas a chuir, agus feumar ionnsachadh agus cuimhneachadh gu math. Chan eil e comasach dhuinn seantansan a chruthachadh gu ceart gun a bhith ag ionnsachadh co-fhaireachdainn a ’ghnìomhair Ghearmailteach. Tha sinn a-nis an toiseach dè a th ’ann an gnìomhair, dè a tha ann am freumh a ’ghnìomhair, dè a th ’anns a’ ghnìomhair infinitive, Dè a th ’ann an ceanglachan pearsanta, Mar a chuireas tu gnìomhairean ann an Gearmailtis Cuiridh sinn fòcas air cùisean bunaiteach mar sin. An àite a bhith a ’toirt co-bhanntachd a’ ghnìomhair Gearmailteach deiseil, Gnìomhairean Gearmailteach Ionnsaichidh sinn dhut loidsig na h-obrach gus an urrainn dhut losgadh.

Gnìomhairean infinitive Gearmailteach

Mar a tha fios agad, canar cruth infinitive de ghnìomhairean infinitive. Ann am faclan eile, is e cruth infinitive a ’ghnìomhair a chanar ris an riochd amh de ghnìomhairean, sgrìobhte ann am faclairean. Iar-leasachan Infinitive ann an Turcais -maker agus -mek ceanglachan. Mar eisimpleir; thig, falbh, dèan, to, to, read, see Tha gnìomhairean mar infinitives nan gnìomhairean. Gus gnìomhair a cho-cheangal ann an Turcais, tha an iar-leasachan infinitive air fhàgail às agus tha an iar-leasachan iomchaidh agus iar-leasachain neach air an cur ri freumh a ’ghnìomhair.

Mar eisimpleir; infinitive Leughmaker gnìomhair -maker Nuair a thilgeas sinn a-mach an iar-leasachan infinitive "LeughTha an gnìomhair fhathast. Oku fìor, Leughmaker tha freumh a ’ghnìomhair. Bheir sinn an ùine agus an iar-leasachan iomchaidh don fhacal a chaidh a leughadh:
Oku -poop-um, seo "Leugh"Root a’ ghnìomhair, "poop"Tràth làthaireach,"um“A bheil an duine (mise) seudaireachd. Tha thu a ’leughadh no tha sinn a’ leughadh no a ’leughadh Tha gnìomhairean mar ghnìomhairean air an ceangal anns an tràth làthaireach ach air an ceangal ri daoine fa leth. Tha thu a ’leughadh (thu), tha sinn a’ leughadh (sinn), tha iad a ’leughadh (iad).

Tha sinn a ’smaoineachadh Cruthan neo-chrìochnach de ghnìomhairean ann an Gearmailtis Tha sinn air fiosrachadh gu leòr a thoirt seachad a thaobh.

Mar a chithear, nuair a tha sinn airson gnìomhair a cheangal ri chèile a rèir daoine ann an Turcais, bidh sinn a ’cur rudan fa leth ri freumh a’ ghnìomhair airson gach neach. Tha seo fìor cuideachd ann an Gearmailtis. Ann an Turcais -maker agus -mek iar-leasachain infinitive ann an Gearmailtis -en agus -n ceanglachan. Mar as trice is e an iar-leasachan -en an iar-leasachan, tha an iar-leasachan tearc. Gnìomhair infinitive ann an Gearmailtis -en no -n a ’crìochnachadh leis a’ cheangal. Gnìomhair infinitive ann an Gearmailtis -en no -n Nuair a bheir sinn air falbh an taga, lorg sinn freumh a ’ghnìomhair sin. Ann am faclairean no liostaichean gnìomhair, tha cruth infinitive a ’ghnìomhair an-còmhnaidh sgrìobhte. Mar eisimpleir, is e spielen a tha co-ionnan ris a ’ghnìomhair Gearmailteach.

Ann an infinitive spielen bhon ghnìomhair -en nuair a bheir sinn air falbh an iar-leasachan geama facal air fhàgail, geama facal spielen is e freumh a ’ghnìomhair. Tha iar-leasachain teann is neach air an cur ri freumh a ’ghnìomhair. geama air a chur ris an fhacal. Eisimpleir eile ionnsachadh Bheir sinn an gnìomhair, ionnsachadh Co-ionnan Gearmailteach den ghnìomhair lernen tha an gnìomhair. ionnsachadh an iar-leasachan infinitive bhon ghnìomhair i.e. -en nuair a bheir thu air falbh do bhàrr lerne tha am freumh fhathast. Fhad ‘s a tha gnìomhairean Gearmailteach co-cheangailte, tha an aimsir agus iar-leasachain neach air an cur ri freumh a’ ghnìomhair. lerne air a chur ris an fhacal.

LEARN

LEARN

MEK

LERNEN

LERN

EN

An dèidh ionnsachadh bun-bheachdan iar-leasachan agus freumh ann an gnìomhairean Co-fhaireachdainn de ghnìomhairean Gearmailteach faodaidh sinn seachad. Nach seall sinn an co-chruinneachadh as sìmplidh den ghnìomhair as sìmplidh mar eisimpleir gu h-ìosal.

Lernen, mar sin airson ionnsachadh, leigidh sinn leis a ’ghnìomhair aon ri aon a rèir gach neach a tha an làthair.

Bu chòir dhut aire a thoirt do na ceanglachan a chaidh a chur ris a ’ghnìomhair agus an cuimhneachadh.

ATTACHADH VERBAL GERMAN LERNEN

AM FEAR-CIUIL

A BHARRACHD AIR AN NET

ATTRACTION AN ACHD

a ’ciallachadh

Tha mi a ' e lern-e tha mi ag ionnsachadh
du st lern-st Tha thu ag ionnsachadh
er t lern-t Tha i ag ionnsachadh (fireann)
sie t lern-t Tha i ag ionnsachadh (boireann)
es t lern-t Tha i ag ionnsachadh (neodrach)
tha sinn a ' en lern-en Bidh sinn ag ionnsachadh
Rio t lern-t Tha thu ag ionnsachadh
sie en lern-en Tha iad ag ionnsachadh
Aug en lern-en Tha thu ag ionnsachadh

Gu h-àrd lernen Tha sinn air co-chòrdadh a ’ghnìomhair fhaicinn san tràth làthaireach. ionnsachadh tha infinitive a ’ghnìomhair. Lerner tha freumh a ’ghnìomhair. Is e am facal en an iar-leasachan infinitive. Is e iar-leasachain freumh a ’ghnìomhair lerne air a chur ris an fhacal. Bheir sinn suas gnìomhair eile mar eisimpleir.

ATTRACTION OF THE GERMAN KOMMEN VERBAL

AM FEAR-CIUIL

A BHARRACHD AIR AN NET

ATTRACTION AN ACHD

a ’ciallachadh

Tha mi a ' e komm-e tha mi a 'tighinn
du st komm-st Tha thu a ’tighinn
er t komm-t Tha e a ’tighinn (balach)
sie t komm-t Tha e a ’tighinn (boireann)
es t komm-t Tha e a ’tighinn (neodrach)
tha sinn a ' en komm-en tha sinn a ’tighinn
Rio t komm-t Tha thu a ’tighinn
sie en komm-en Tha iad a ’tighinn
Aug en komm-en Tha thu a ’tighinn

Tha, a charaidean, gu h-àrd cuideachd ann an Gearmailtis kommen 'se sin tighinn Thug sinn eisimpleirean de cho-luachadh a ’ghnìomhair san tràth làthaireach. Filme Gearmailteach Tha iad air an tarraing san tràth làthaireach mar seo. Tha na affixes a chaidh a thoirt gu freumh a ’ghnìomhair san tràth làthaireach mar a chithear sa chlàr gu h-àrd.

Faodaidh tu cuideachd gnìomhairean eile a cho-cheangal a rèir dhaoine fa leth le bhith a ’coimhead air a’ chlàr gu h-àrd, a ’gabhail mar eisimpleir.

Co-luachadh gnìomhair Gearmailteach Leanaidh an cuspair againn air ainmeachadh anns na leasanan againn san àm ri teachd. Anns na h-ath leasanan againn, chì sinn co-bhanntachd a ’ghnìomhair Gearmailteach a rèir an aimsir a dh’ fhalbh agus an àm ri teachd. Gheibh thu cuideachd fiosrachadh mu ghnìomhairean cunbhalach Gearmailteach agus gnìomhairean neo-riaghailteach Gearmailteach anns na leasanan a leanas.

Òraid Cuspair Bhidio Co-labhairt Gnìomhair na Gearmailt

Crìoch Cuspairean Co-labhairt Gnìomhair Gearmailteach

A neach-tadhail, Co-luachadh gnìomhair Gearmailteach Thàinig sinn gu deireadh ar cuspair ainmichte. Gheibh thu barrachd eisimpleirean co-labhairt gnìomhair anns na h-ath leasanan againn.

Co-luachadh gnìomhair Gearmailteach Faodaidh tu na tha thu airson faighneachd mu dheidhinn a sgrìobhadh, iarrtasan leasanan prìobhaideach, ceistean, beachdan agus càineadh, agus àiteachan nach tuig thu ann an raon nan ceistean air an fhòram.

Tapadh leibh airson tadhal air an làrach againn, tha sinn a ’guidhe soirbheachas dhut nad bheatha foghlaim.

Na dìochuimhnich an làrach againn a mholadh do do charaidean eile.

TÒRRADH SEIRBHEIS EADAR-GHNÌOMHACH. AIRSON TUILLEADH FIOSRACHAIDH: Eadar-theangachadh Beurla

Ceanglaichean Urrasach